Co u nás dnes ochutnáte?

IMG_20171013_114627 kop

MÁTE CHUŤ NA KÁVU?

To jste tu správně. 

Každý den vám ve Zlíně i v Brně nabízíme hned několik druhů výběrové kávy na espresso i filtrovanou přípravu.

Dáte si espresso, espresso lungo, espresso machiato, cappuccino, flat white nebo caffe latte?

Na stálém a ochutnávkovém mlýnku pro vás máme:

BRAZIL MACHADO

(třešně v čokoládě, nugát, oříšky, med| pražírna FiftyBeans)

Rozloha pozemku, kde se tato káva rodí, je 100 hektarů, ale pouze 18 z nich je věnováno kávě. Zbytek je určen pro rozličné druhy ovocných stromů, které mají fantastické účinky na chuť kávy.

ETHIOPIA MORMORA

(čajová růže, peckové ovoce, cukrová vata | pražírna Doubleshot)

Farma Mormora má rozlohu 200 ha v nadmořské výšce 1850 – 2100 m n.m. Třešně se sbírají z divoce rostoucích kávovníků od listopadu do ledna.

Pokud toužíte po velkém hrnečku kávy, zvolte některou z výběrových káv určených pro filtr:

KOSTARIKA ŠUMAVA

(muscovado, perník, červené ovoce | pražírna Doubleshot)

Finca Šumava de Lourdes, se nachází asi hodinu jízdy autem od hlavního města San José. Majitelé ji pojmenovali, aby si i v Kostarice uchovali kousek domova.

KENYA KATHAKWA AA

(černý rybíz, cukrová vata, Earl Grey | pražírna FiftyBeans)

Pochází z okrsku Kirinyaga. Do zpracovatelské stanice Kathakwa, která stojí na úpatí horního masivu Mount Kenya, mezi řekami Kii a Rupingazi, ji dodává přibližně 700 malých farmářů.

GUATEMALA LA BOLSA

(mirabelka, arašídy, sladký grapefruit | pražírna CoffeeSource)

Farma La Bolsa leží v regionu Huehuetenango, který je proslulý kvalitní produkcí kávy. Získala už řadu ocenění a sami baristé si její kávu vybírají jako soutěžní.

PŘIŠLI JSTE NA SNÍDANI?

Stačí si vybrat.

Pokud máte rádi sladké snídaně, ochutnejte naše wafle, na které se k nám sjíždí hosté z širokého okolí. Jste-li spíše na slané, sestavte si své snídaňové menu z vajíček od slepic z volných chovů Farmy Bařice, uzenin z rodinného řeznictví Prantl nebo domácího chleba, který pečeme u nás v Kafecu ve Zlíně i v Brně.

Snídaňové menu hledejte tady

Přejeme dobrou chuť.

Co je u nás nového?

Už jste si všimli, že jsme Kafec Brněnský přestěhovali z Veveří do centra? Teď nás najdete na ulici Orlí 16. Máme novou zahrádku, uvnitř spoustu místa, nový moderní interiér a pokud jste vozem, podívejte se na mapu parkování.

Sledujte nás

Všechny novinky najdete také na FB Kafec ZlínskýKafec Brněnský i na Instagramu. A pokud se vám v Kafecu líbí, sdílejte s námi své momentky s hashtagy #kafecZlinsky nebo #kafecBrnensky.

Užijte si Kafec s námi.

Tomáš Konečný