Kdo stojí za Kafecem

Říkají nám baristé a breweři. Kým jsme doopravdy? 
Partou lidí, která miluje kafe a posílá to dál.

Do kávy vidíme trochu víc než většina našich hostů. Právě to se snažíme změnit.
Přijďte do Kafecu objevit kouzlo kávového světa i vy.

Hlava Kafecu

Tomáš Konečný

První kávu připravil už v 8 letech. Pokojík proměnil v malou kavárnu, namaloval si nápojový lístek a hostům rodičů servíroval turka a nescafé. Dnes stojí v čele úspěšné sítě kaváren s pobočkami v Brně, Zlíně, Plzni, Uherském Hradišti, Olomouci a Praze. Svůj čas tráví v pražírně Kafecu, kde vybírá nové odrůdy kávy a dohlíží na perfektní vyladění pražících profilů. Ale nedivte se ani, když si přisedne k vašemu stolu. Jak ho poznáte? Podle přátelského úsměvu a spousty neuvěřitelně zajímavých příběhů o kávě.

Srdce Kafecu

Vy všichni

Příjemnou atmosféru v Kafecu tvoří nejen samotní hosté, ale i baristi a breweři. Neustále se učí poznávat nová zákoutí kávy a šíří dobré jméno kavárny na soutěžích a festivalech. Ducha podniku dělá i usměvavá obsluha, která vám s výběrem kávy u stolu trpělivě pomáhá klidně i několik minut. Za Kafecem stojí i skvělé kuchařky s recepty svých babiček, ochotný provozní zajišťuje hladký běh kavárny. Všichni ti se dennodenně starají o to, abyste si svoji kávu vychutnali všemi smysly. A rádi se k nám vraceli.

Tak jde čas v Kafecu

3/2022

Celkově osmý Kafec v Kroměříži

Najdete nás v samotném historickém centru Kroměříže, na adrese Velké náměstí 42, v prostorách hotelu Purkmistr. Startujeme 10. března!

7/2021

Hledáme vhodné místo pro KAFEC v Kroměříži

Další kavárnu ve Zlínském kraji bychom rádi otevřeli v Kroměříži. Pokud víte o vhodném prostoru v centru Kroměříže pro kavárnu KAFEC, dejte nám určitě vědět. Každé doporučení od místních vítáme. Svoje tipy pište na mail tomas.ondrasik@kafec.cz. Děkujeme.

5/2021

Otevíráme druhý KAFEC v Brně na ulici Úvoz

Brňáci se dočkali, koncem května otevíráme druhou brněnskou kavárnu KAFEC na ulici Úvoz 120. Najdete nás u zastávky trolejbusu Čápkova, nedaleko od Konečného náměstí. Těšíme se na viděnou v naší nejmladší kavárně!

12/2020

Otevíráme KAFEC ve Vile Primavesi

V půlce prosince startujeme provoz olomouckého KAFECU ve Vile Primavesi. Stihneme otevřít na poslední dva dny před uzavřením gastronomie. Výdejní okno funguje od otevření KAFECU. Nabízíme vám výběrovou kávu, wafle, sendviče nebo toasty pro odnesení s sebou.

9/2020

Chystáme druhý KAFEC v Brně

Brňáci se mohou těšit na druhý KAFEC. Připravujeme ho na ulici Úvoz u zastávky trolejbusů Čápkova. Vhodné místo jsme hledali víc než rok. O to větší radost máme, že se nám ho povedlo najít a nájemní smlouvu podepsat. Na jaře 2021 na viděnou.

7/2020

Další KAFEC bude ve Vile Primavesi

Najít vhodné místo pro olomoucký KAFEC se povedlo fakt rychle. Objevujeme secesní Vilu Primavesi. Láska na první pohled. Je tu všechno jak potřebujeme. Tuhle nájemní smlouvu jsme podepsali nejrychleji za celou historii KAFECU. To se vám bude líbit!

5/2020

Otevíráme KAFEC U Komína v Uherském Hradišti

Další KAFEC otevíráme přesně podle plánu. Od 26. května jsou naše dveře dokořán také pro hosty z Uherského Hradiště a Starého Města. A teď hurá do Olomouce. Hledáme tam vhodný prostor pro KAFEC. Nevíte o něčem? Pokud ano ozvěte se nám!

2/2020

Další KAFEC bude U Komína

Po dlouhém hledání konečně podepisujeme nájemní smlouvu na skvělý prostor U Komína. Uherské Hradiště a Staré Město se může začít těšit na vlastní KAFEC. Otevíráme na konci května.

10/2019

Plníme sny našim baristům

V brněnské kavárně jsme právě zrekonstruovali bar a pořídíli nový kávovar. Ale jaký! Takovou mašinu v Česku jen tak někde nepotkáte, je to prostě Rolls Royce mezi kávovary. Určitě se zastavte vyzkoušet, co umí! 

7/2019

S MŮJKAFEC sbíráte body za věrnost

Startujeme zákaznický účet MŮJKAFEC. Na čipovou kartu sbíráte za každou útratu body, které pak měníte za wafle měsíce nebo třeba překapávanou kávu. Holt, věrnost se v KAFECU vyplácí. 

6/2019

Máme nové snídaňové menu

Všimli jste si změn? Určitě ano! Vymysleli jsme pro vás nové wafle - sladké i slané, zavedli jsme Královskou snídani a přidali jsme nové položky na doplnění toustů a vajec. To rozhodování vám fakt nezávidíme! 

4/2019

S franchisami se roztrhnul pytel

KAFEC už připravujeme i v Uherském Hradišti, kde právě hledáme vhodné prostory.  Současně se blýská i na druhý brněnský KAFEC, i pro něj hledáme místo. Pokud o něčem víte, dejte nám vědět. Každý tip vítáme.

2/2019

Představujeme KAFECDÁREK

Papírové dárkové poukazy jsme nahradili čipovými kartami. Stojí pár korun, používat je můžete opakovaně a jsou jednoduše přenosné - kdykoli na kartu dobijete další kredit a pošlete radost dál.

11/2018

KAFEC v Plzni má otevřeno

Koncem listopadu jsme otevřeli další kavárnu, tentokrát v Plzni. Obratem si ji zamilovali hosté i místní baristé. Franchisant je od prvního dne otevření kavárny v provozním zisku. Na Facebooku KAFEC rychle sbírá fanoušky (1000 jsme jich získali za 6 týdnů od založení profilu).

6/2018

Podepisujeme první franchisu

Když jsme na konci roku začali přemýšlet o otevření dalších Kafeců, nenapadlo nás, že to půjde tak rychle. V červnu jsme si plácli s novými kolegyněmi v Plzni, kde už brzy otevřeme novou kavárnu.

5/2018

Máme nové letní drinky

KafecLéto, jak jsme pracovně nazvali nové menu, jste přivítali s nadšením. Jsme rádi, že jsme se vám s našimi kávovými specialitami, novou limonádou a výběrem prosecca trefili do chutě.

4/2018

Pražíme si vlastní kafe

Je to tak. V každodenní nabídce káv v Kafecu najdete několik druhů, s láskou pražené, výběrové kávy, a to na espresso i na filtr. Ochutnejte a tu nejlepší si odneste domů. Máme ji pro vás v balíčku s naší originál etiketou.

11/2017

Kafec Zlínský slaví 1 rok

Na konci října 2016 jsme otevřeli dveře prvním hostům. Od té doby se vydalo více než 69 000 šálků s výběrovou kávou a 29 167 snídaní v podobě míchaných vajíček, křupavých toustů nebo domácích waflí. Děkujeme za přízeň!

7/2017

Kafec Brněnský se stěhuje

Od teď jsme vám ještě blíž. Brněnský Kafec jsme přestěhovali na Orlí 16 - jen pár kroků od Zelňáku, Svoboďáku a Hlavního nádraží. Díky vnitrobloku máme navíc obrovskou zahrádku, jak jsme si vždycky přáli.

5/2017

Máme Keepcupy!

Jsou ekologické, nemění chuť kávy, udrží teplotu a navíc jsou moc hezké. :) Svůj Keepcup si můžete pořídit na baru ve Zlíně i v Brně. Každou kávu s sebou vám do něj připravíme s 10% slevou.

4/2017

Rozjíždíme Instagram

Foto ze života Kafecu sledujte na @kafeczlinsky a @kafecbrnensky. Své chvilky u nás s námi sdílíte s hashtagy #kafecZlinsky a #kafecBrnensky.

2/2017

Cupping a kurzy kávy

Vzděláváme sebe i vás. Kurzy přípravy kávy, přednášky, cuppingy. Nejen v Brně, ale teď i ve Zlíně. Hodí se vám některý termín?

11/2016

Jsme ve Zlíně!

V listopadu 2016 otevíráme naši pobočku Kafecu v nádherném městě Zlín. Opening párty se účastní pražiči a baristé z celé ČR, ale hlavně vy, naši první hosté Zlíňáčci.  

10/2016

Týden kávy je zpět

A my opět pomáháme organizovat Trhy kávy, kterých se účastní i dobře známé pražírny výběrové kávy. Navíc pomalu začíná prosakovat informace o otevření další kavárny Kafec. Kde to bude?

3/2016

Je tu jaro a náš nový web

Chceme vám být blíže a proto rozjíždíme nový web www.kafec.cz plný informací o našich snídaních, kávách i školeních. Zjišťujeme, že se o nás mluví i mimo Brno. Je to signál otevřít další kavárny na moravě?

10/2015

Žijeme Týdnem kávy

Podílíme se na organizaci 5. ročníku vyhlášeného Týdne kávy: největšího kávového festivalu v ČR. Poznáváme kávomilce z celého světa. Novinky z kávové kultury předáváme dál hostům v Kafecu.

10/2015

Martin Nosek je Baristou roku!

Je to doma podruhé! Martin Nosek vyhrává zlato a na festivalu Týden kávy se stává Baristou roku. Bojuje jako lev – nečekaně (ale zaslouženě) poráží největší favority. Přitom se do soutěže přihlásil teprve po měsíci práce s kávovarem.

4/2015

Vyrážíme za poznáním

Pro naše hosty pořádáme první exkurzi do pražírny Coffee Source. Poznat kávu z trochu jiné stránky. S majiteli mnoha pražíren se známe osobně. Panuje přátelská atmosféra, jak to u povídání o kávě bývá zvykem.

10/2014

Nicol, děkujem!

1. místo v kategorii nejlepší espresso a nejlepší cappuccino vyhrává... Nicol Durajová – ozývá se z mikrofonu v soutěži Týden kávy. Gratulace! Jsme pyšní, že je součástí Kafecu.

1/2014

Za dobrou kávou už nemusím až do kavárny!

Několik z vás běží z Kafecu rovnou domů: připravit si svoji první kávu jako od baristy. Jak je to možné? Zúčastnili se prvního Kurzu domácí přípravy kávy pro veřejnost. O kávě toho teď ví víc než půlka Brna.

7/2013

Máme co říct, a tak začínáme psát

Chceme, abyste se o kávě dozvěděli co nejvíc. Vydáváme internetový magazín Kávové Listy. Nachází si silnou komunitu kávomilců po celé republice. Přináší praktické tipy i aktuální dění ze světa kávy.

1/2013

Kafec se mění v posluchárnu

S tím vzděláváním v oblasti kávy to myslíme vážně. Pořádáme první přednášku Cesta kávy od farmáře až do šálku. V zadní části Kafecu panuje u stolů absolutní ticho. Aby ne - přednáší Tomáš Konečný!

12/2012

Kult filtrované kávy

Začínáme s alternativními metodami přípravy kávy. Když ke stolu poprvé neseme vakuum pot se skleněnými baňkami a kahanem, cítíme se jako praví kávoví věrozvěsti. Velký zážitek!

10/2012

Konec starých časů s hořkou italskou kávou

Hodiny a hodiny trávíme na školeních a pak konečně připravujeme první šálek výběrové kávy: Ethiopia Yirgacheffe Wote z pražírny Doubleshot, na způsob espressa. Našim hostům otevíráme dveře do kávového světa plného rozmanitých vůní a chutí.

8/2012

Genius Loci na Veveří

Balíme mlýnky a stěhujeme se do větších prostor blíž centra. Na Veveří si k nám nachází cestu stále více hostů. Nabíráme čerstvý vítr do plachet.

2/2011

Je ráno a máme plno

Připravujeme první snídaňové menu. Vracejí se nám prázdné talíře. Od té doby jich uděláme dalších sto tisíc. S každou waflí a toustem si budujeme pověst kavárny, kam se vyplatí zajít na snídani.

9/2010

Otevíráme dveře prvním hostům

Otevíráme kavárnu v brněnských Černých polích. Když vymýšlíme název, pomáháme si hantecem. Bude se jmenovat Kafec - prostě „kavárna“.

6/1987

Dáte si turka nebo ne-ska-fe?

Osmiletí spolužáci Tomáše Konečného si hrají s Merkurem, on buduje první kavárnu ve svém dětském pokojíku. Podává turka a nescafé. Má i fiktivní bankovky. Zatím netuší, že mu za to jednou budou platit. Pravými penězi!

výběrové kávy
Výběrové kávy
zákaznický účet
Zákaznický účet
dárková karta
Dárková karta

Než budete pokračovat

Snažíme se náš web neustále vylepšovat. A k tomu potřebujeme data. Sbíráme je pomocí cookies, které nám pomáhají analyzovat návštěvnost a následně přizpůsobit obsah a reklamu. Pokud se sběrem cookies nesouhlasíte, klikněte zde.

Cookies - nastavení

zavřít

Snažíme se náš web neustále vylepšovat. A k tomu potřebujeme data. Sbíráme je pomocí cookies, které nám pomáhají analyzovat návštěvnost a následně přizpůsobit obsah a reklamu. Pokud se sběrem cookies nesouhlasíte, klikněte zde.

Správa předvoleb souhlasu

Nezbytné cookies

Bez nich se web neobejde. Zajišťují, aby vše fungovalo, jak má.

vždy povoleno

Marketingové cookies

Shromažďují informace, které pomáhají k lepšímu přizpůsobení reklam vašim zájmům.

Personalizační cookies

Se zapnutým personalizovaným cílením budeme zpracovávat informace o vašem chování na webu. Díky tomu jsme vám schopni nabídnout to, co vás zajímá.

Analytické cookies

Pomáhají nám zjistit, kdo navštěvuje náš web a jak ho lidé používají. Díky těmto datům můžeme efektivně pracovat na vylepšování obsahu i funkčnosti.