Kdo stojí za Kafecem

Říkají nám baristé a breweři. Kým jsme doopravdy? 
Partou lidí, která miluje kafe a posílá to dál.

Do kávy vidíme trochu víc než většina našich hostů. Právě to se snažíme změnit.
Přijďte do Kafecu objevit kouzlo kávového světa i vy.

Hlava Kafecu

Tomáš Konečný

První kávu připravil už v 8 letech. Pokojík proměnil v malou kavárnu, namaloval si nápojový lístek a hostům rodičů servíroval turka a nescafé. Dnes stojí v čele úspěšného brněnského a zlínského Kafecu, které vybudoval od píky. Svůj čas tráví v pražírně Kafecu, kde vybírá nové odrůdy kávy a dohlíží na perfektní vyladění pražících profilů. Ale nedivte se ani, když si přisedne k vašemu stolu. Jak ho poznáte? Podle přátelského úsměvu a spousty neuvěřitelně zajímavých příběhů o kávě.

Srdce Kafecu

Vy všichni

Příjemnou atmosféru v Kafecu tvoří nejen samotní hosté, ale i baristi a breweři. Neustále se učí poznávat nová zákoutí kávy a šíří dobré jméno kavárny na soutěžích a festivalech. Ducha podniku dělá i usměvavá obsluha, která vám s výběrem kávy u stolu trpělivě pomáhá klidně i několik minut. Za Kafecem stojí i skvělé kuchařky s recepty svých babiček, ochotný provozní zajišťuje hladký běh kavárny. Všichni ti se dennodenně starají o to, abyste si svoji kávu vychutnali všemi smysly. A rádi se k nám vraceli.

Tak jde čas v Kafecu

4/2019

S franchisami se roztrhnul pytel

KAFEC už připravujeme i v Uherském Hradišti, kde právě hledáme vhodné prostory. Pokud o něčem víte, dejte nám vědět. Současně se blýská i na druhý brněnský KAFEC, který otevřeme na podzim.

2/2019

Představujeme KAFECDÁREK

Papírové dárkové poukazy jsme nahradili čipovými kartami. Stojí pár korun, používat je můžete opakovaně a jsou jednoduše přenosné - kdykoli na kartu dobijete další kredit a pošlete radost dál.

11/2018

KAFEC v Plzni má otevřeno

Koncem listopadu jsme otevřeli další kavárnu, tentokrát v Plzni. Obratem si ji zamilovali hosté i místní baristé. Franchisant je od prvního dne otevření kavárny v provozním zisku. Na Facebooku KAFEC rychle sbírá fanoušky (1000 jsme jich získali za 6 týdnů od založení profilu).

6/2018

Podepisujeme první franchisu

Když jsme na konci roku začali přemýšlet o otevření dalších Kafeců, nenapadlo nás, že to půjde tak rychle. V červnu jsme si plácli s novými kolegyněmi v Plzni, kde už brzy otevřeme novou kavárnu.

5/2018

Máme nové letní drinky

KafecLéto, jak jsme pracovně nazvali nové menu, jste přivítali s nadšením. Jsme rádi, že jsme se vám s našimi kávovými specialitami, novou limonádou a výběrem prosecca trefili do chutě.

4/2018

Pražíme si vlastní kafe

Je to tak. V každodenní nabídce káv v Kafecu najdete několik druhů, s láskou pražené, výběrové kávy, a to na espresso i na filtr. Ochutnejte a tu nejlepší si odneste domů. Máme ji pro vás v balíčku s naší originál etiketou.

11/2017

Kafec Zlínský slaví 1 rok

Na konci října 2016 jsme otevřeli dveře prvním hostům. Od té doby se vydalo více než 69 000 šálků s výběrovou kávou a 29 167 snídaní v podobě míchaných vajíček, křupavých toustů nebo domácích waflí. Děkujeme za přízeň!

7/2017

Kafec Brněnský se stěhuje

Od teď jsme vám ještě blíž. Brněnský Kafec jsme přestěhovali na Orlí 16 - jen pár kroků od Zelňáku, Svoboďáku a Hlavního nádraží. Díky vnitrobloku máme navíc obrovskou zahrádku, jak jsme si vždycky přáli.

5/2017

Máme Keepcupy!

Jsou ekologické, nemění chuť kávy, udrží teplotu a navíc jsou moc hezké. :) Svůj Keepcup si můžete pořídit na baru ve Zlíně i v Brně. Každou kávu s sebou vám do něj připravíme s 10% slevou.

4/2017

Rozjíždíme Instagram

Foto ze života Kafecu sledujte na @kafeczlinsky a @kafecbrnensky. Své chvilky u nás s námi sdílíte s hashtagy #kafecZlinsky a #kafecBrnensky.

2/2017

Cupping a kurzy kávy

Vzděláváme sebe i vás. Kurzy přípravy kávy, přednášky, cuppingy. Nejen v Brně, ale teď i ve Zlíně. Hodí se vám některý termín?

11/2016

Jsme ve Zlíně!

V listopadu 2016 otevíráme naši pobočku Kafecu v nádherném městě Zlín. Opening párty se účastní pražiči a baristé z celé ČR, ale hlavně vy, naši první hosté Zlíňáčci.  

10/2016

Týden kávy je zpět

A my opět pomáháme organizovat Trhy kávy, kterých se účastní i dobře známé pražírny výběrové kávy. Navíc pomalu začíná prosakovat informace o otevření další kavárny Kafec. Kde to bude?

3/2016

Je tu jaro a náš nový web

Chceme vám být blíže a proto rozjíždíme nový web www.kafec.cz plný informací o našich snídaních, kávách i školeních. Zjišťujeme, že se o nás mluví i mimo Brno. Je to signál otevřít další kavárny na moravě?

10/2015

Žijeme Týdnem kávy

Podílíme se na organizaci 5. ročníku vyhlášeného Týdne kávy: největšího kávového festivalu v ČR. Poznáváme kávomilce z celého světa. Novinky z kávové kultury předáváme dál hostům v Kafecu.

10/2015

Martin Nosek je Baristou roku!

Je to doma podruhé! Martin Nosek vyhrává zlato a na festivalu Týden kávy se stává Baristou roku. Bojuje jako lev – nečekaně (ale zaslouženě) poráží největší favority. Přitom se do soutěže přihlásil teprve po měsíci práce s kávovarem.

4/2015

Vyrážíme za poznáním

Pro naše hosty pořádáme první exkurzi do pražírny Coffee Source. Poznat kávu z trochu jiné stránky. S majiteli mnoha pražíren se známe osobně. Panuje přátelská atmosféra, jak to u povídání o kávě bývá zvykem.

10/2014

Nicol, děkujem!

1. místo v kategorii nejlepší espresso a nejlepší cappuccino vyhrává... Nicol Durajová – ozývá se z mikrofonu v soutěži Týden kávy. Gratulace! Jsme pyšní, že je součástí Kafecu.

1/2014

Za dobrou kávou už nemusím až do kavárny!

Několik z vás běží z Kafecu rovnou domů: připravit si svoji první kávu jako od baristy. Jak je to možné? Zúčastnili se prvního Kurzu domácí přípravy kávy pro veřejnost. O kávě toho teď ví víc než půlka Brna.

7/2013

Máme co říct, a tak začínáme psát

Chceme, abyste se o kávě dozvěděli co nejvíc. Vydáváme internetový magazín Kávové Listy. Nachází si silnou komunitu kávomilců po celé republice. Přináší praktické tipy i aktuální dění ze světa kávy.

1/2013

Kafec se mění v posluchárnu

S tím vzděláváním v oblasti kávy to myslíme vážně. Pořádáme první přednášku Cesta kávy od farmáře až do šálku. V zadní části Kafecu panuje u stolů absolutní ticho. Aby ne - přednáší Tomáš Konečný!

12/2012

Kult filtrované kávy

Začínáme s alternativními metodami přípravy kávy. Když ke stolu poprvé neseme vakuum pot se skleněnými baňkami a kahanem, cítíme se jako praví kávoví věrozvěsti. Velký zážitek!

10/2012

Konec starých časů s hořkou italskou kávou

Hodiny a hodiny trávíme na školeních a pak konečně připravujeme první šálek výběrové kávy: Ethiopia Yirgacheffe Wote z pražírny Doubleshot, na způsob espressa. Našim hostům otevíráme dveře do kávového světa plného rozmanitých vůní a chutí.

8/2012

Genius Loci na Veveří

Balíme mlýnky a stěhujeme se do větších prostor blíž centra. Na Veveří si k nám nachází cestu stále více hostů. Nabíráme čerstvý vítr do plachet.

2/2011

Je ráno a máme plno

Připravujeme první snídaňové menu. Vracejí se nám prázdné talíře. Od té doby jich uděláme dalších sto tisíc. S každou waflí a toustem si budujeme pověst kavárny, kam se vyplatí zajít na snídani.

9/2010

Otevíráme dveře prvním hostům

Otevíráme kavárnu v brněnských Černých polích. Když vymýšlíme název, pomáháme si hantecem. Bude se jmenovat Kafec - prostě „kavárna“.

6/1987

Dáte si turka nebo ne-ska-fe?

Osmiletí spolužáci Tomáše Konečného si hrají s Merkurem, on buduje první kavárnu ve svém dětském pokojíku. Podává turka a nescafé. Má i fiktivní bankovky. Zatím netuší, že mu za to jednou budou platit. Pravými penězi!